tarihinde yayınlandı

BİLSEM Sınavına Nasıl Başvuru Yapılır?

BİLSEM Sınavına Nasıl Başvuru Yapılır?

BİLSEM Nasıl Başvurulur?

BİLSEM yani Bilim ve Sanat Eğitim Merkezine öğrencilerin seçilmesi her yıl belli tarihler arasında Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılır. Sınav İlkokula giden 1-2 ve 3’üncü sınıf öğrencilerini kapsar. Sınav online olarak tablet üzerinden yapılır. Başvuru işlemi için öncelikli olarak velilinin ücreti yatırması ve sonrasında da sınıf öğretmeninden gözlem formunun dolurulmasını ister. Bu sınava başvurular bireysel olarak yapılır. Öğretmenin doldurmuş olduğu form ile birlikte öğrenci aday olarak gösterilmiş olur.

BİLSEM Gözlem Formu Nasıl Doldurulur?

BİLSEM Gözlem formu e-okul üzerinden doldurulur? Öğrenci özellikle resim, müzik ve zihinsel yetenekler bakımından kendi arkadaş grupları içerisinde daha ileri düzeyde fark ediliyorsa sınıf öğretmeni bu sayede öğrencinin başvurusunu da yapmış olur. Bunun için öğretmenin de kanaati burada oldukça önemlidir. BİLSEM’ e başvuru yapılırken her öğrenci farklı kategorilerde işlem yapabilirler. Ancak başvuru için önemli olan velinin ve öğretmenin talep etmesidir.  Öğrenci 1-2 sınıfa devam ederken aday gösterilmişse bu durumda grup tarama sınavına girmesi gerekir. BU sınava girecek olan öğrencilerin listesi ise Milli Eğitim Bakanlığının resmi internet sitesi olan http://www.meb.gov.tr adresinden açıklanır.

BİLSEM Sınavına Nasıl Başvuru Yapılır?

 Çocuğunuzun 30 Günde Dikkatini Geliştirecek olan BİLSEM Hazırlık setini mutlaka incelemenizi tavsiye ederiz.

BİLSEM okullarında eğitimler ne şekilde verilir?

BİLSEM’ e kayıt yaptırmış olan bir öğrenci eğitime başlamadan önce potansiyeli hakkında fikir sahibi olunabilmesi açısından bir takım değerlendirmeye tabi tutulur. Bu değerlendirmelerin tamamlanmasının ardından öğrenci özel bir müfredatla yetenek düzeyine göre bir bölüme yerleştirilir.

BİLSEM’de eğitimlerin tamamlanma süresi diye bir şey yoktur. Yani öğrencilerin kendi kabiliyetlerine göre ilerlemeleri söz konusu olacaktır. Bunun içinde performans ve gayret çok önemlidir. Eğitim Liseye kadar devam edebilir. BİLSEM’ de verilen eğitim normal okulda alınan eğitimden çok farklıdır. Çocuklar bu eğitim sırasında özel materyaller kullanır ve küçük gruplar halinde eğitimlerini sürdürürler.

ÖNEMLİ!

Öğrenci gözlem formlarının mutlaka belirtilen zaman içerisinde öğretmen tarafından girilmesi gerekir. Başvuru süresinin geçmesinden sonra yapılacak olan başvuru işlemi de değerlendirilmeye alınmaz. Bunun için güncel olan BİLSEM hakkındaki bilgileri takip etmeniz önemlidir.

Sizi Arayarak Yardımcı Olmamızı İstiyorsanız TIKLA

Yorumlar